Derékmelegítő:
véleményem szerint
a legpraktikusabb találmány a derékmelegítő a divatban, és ami mindenkinek jó, hogy kezdő varrással vagy haladóval is, végtelenül egyszerű elkészíteni…
A derékmelegítő varrásához válassz rugalmas kötött kelmét. Lehet varrni körkötött anyagból is, amit csak rá kell húzni a derekadra, és nem igényel más szűkítést, de most egy duplaszéles anyagból mutatom be az elkészítését.
A varrás alapokat megtanulhatod ingyenes varrótanfolyamunkból, további praktikákat pedig a Varrás Kezdőknek szóló kurzusunkból.
A derékmelegítő duplafalú, vagyis két anyagréteg veszi körbe a derekadat. A hossza kb 30 cm. A szabás varrás szinte gyerekjáték, lássuk:
Derékmelegítő szabása, szabásminta:
Attól is függ, hogy mennyire rugalmas a kelméd. Én egy formáját jól tartó, nagyon rugalmas anyagot választottam, ezért a 74 cm-es derékbőségemre és a 94-es csípőmre egy 60 cm széles és 60 cm hosszú anyagot szabtam. (01 kép) A kelme rugalmassága bőven elbírja a csípőn a plusz 30 cm-es tágulást. Ezt egyszerűen úgy ellenőrizheted le, hogy a rugalmas kötött anyagot szabás előtt körbetekered magadon, és megsaccolod, hogy a tiéd is elbír-e ennyi tágulást. Azért 60 cm a hossza, mert ezt félbehajtva kapjuk meg a kész derékmelegítő 30 cm-es hosszúságát. (A profi szabásról itt találsz bővebb infót)
A kiszabott alkatrész már tartalmazza a varrásszélességeket is, ami az én esetemben 0,5 cm, mert háztartási interlock géppel varrtam. Ha háztartási varrógéppel varrod, akkor választhatsz 1 cm-es varrásszélességet, és rugalmas öltést. Ha nincs rugalmas öltés a gépeden, akkor vagy cikk-cakkor használj, vagy egyenes öltéshez streccs varrógéptűt (géptűkről és anyagok tulajdonságairól bővebben itt olvashatsz)
Derékmelegítő varrás leírása:
- Varrd össze hosszában az anyagot, a hossz a kötött kelme láncirányával, vagyis bordázottságának irányával egyezik meg. Így egy csőszerű képződményt kapunk, aminek két vége nyitott. (2. kép)
- Képzeld el, hogy a derékmelegítő két nyílása egy-egy hulahopp karikának felel meg. Ezt a két “karikát” illeszd össze egymással, és körben gombostűzd meg. Fonákoldalról dolgozunk továbbra is, így a két nyílást színoldalukkal szemben gombostűzöd. (3. kép)
- Varrd össze a két nyílást, de hagyj rajta kb 5 cm-es forgató nyílást! (4.kép)
- Fordítsd ki a derékmelegítőt a nyíláson keresztül és rendezd az összevarrás vonalát ahová szeretnéd: a derékmelegítő közepére vagy aljára, stb. (5 – 6. kép)
- Varrd össze kézzel vagy géppel mm-esen a forgatónyílást, immár színoldalon (7. kép)
- Készen is van (8-9 kép)
- Máris viselheted! (10, 11, 12.)
Következő blogbejegyzésben egy sokkal izgalmasabb és olyan derékmelegítőt mutatok be, amilyen most még garantáltan nincs senkinek!! (Kivéve engem, mert a hosszú hétvégén megvarrtam..)
Küldj fotót!
Ha kezedben készül el a derékmelegítő öv, küldj róla képet e-mail címünkre. Olvasóink több fotót beküldtek már egyes darabjaikról, pl. itt láthatod őket >>>
TÚL ELFOGLALT VAGY? TANULJ OTTHONRÓL!
Varrás Kezdőknek, 9 hét gyakorlatokkal, képekkel, felhajtási módokkal, nadrágfelhajtással, ferdepánt felvarrással és egyéb fortélyokkal. A saját tempódban haladhatsz! Megnézem >>>
-
Nagyításhoz kattints a képre:












Akkor Te a megfelelő anyagot keresed. Most segítünk: ingyen mintatablót küldünk!-Katt ide a részletekért >>>
The post Derékmelegítő varrása appeared first on VARRÓsziget.